TIT Pannon Egyesülete Győr

Ügyfélfogadási rend:

hétfő-csütörtök: 8.00-15.00-ig

Péntek: 8.00-13.00-ig

Bizonyítványok átvételének ügyfélfogadási rendje:

Hétfő-Csütörtök 8.00-15.00-ig.

Pénteken bizonyítvány kiadás szünetel.

Telefon: 0670/321-3765

Mentés

ado 1 szazalek

Friss hírek

Erdélyi tájakon

ÚJ! ISMERETTERJESZTŐ ELŐADÁSSOROZAT ERDÉLYI TÁJAKRÓL
"BARANGOLÁS TÜNDÉRORSZÁGBAN"

Az előadásaink időpontjai:

félév minden páratlan hét:
          HÉTFŐ    16.00 óra
         2017. október 2; 16; 30.
          2017. november 6; 20.
          2017 december 4.

SARMASÁG LÁSZLÓ FESTŐMŰVÉSZ

KIÁLLÍTÁSÁRA

TOMPA MIHÁLY VETÉLKEDŐ

Tompa Mihály születésének 200-dik évfordulója alkalmából vetélkedőt hirdet a TIT Pannon Egyesülete általános és középiskolák 8-10. osztályos tanulóinak.

Felhívás            Feladatlap

"Amíg a nagy nemzetek fiaikat teszik naggyá,
addig a kis népeket fiaik teszik naggyá"
Apáthy István

Szeretettel köszöntöm a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Pannon Egyesülete honlapjára látogatókat.
Köszöntöm Egyesületünk tagjait, köszöntöm azokat akik rendszeres (vagy alkalmi) résztvevői rendezvényeinknek, programjainknak és köszöntöm azokat, akiknek az elkövetkezőkben olvasottak adnak kedvet ahhoz, hogy kapcsolatba kerüljenek velünk.

Tudjuk azt, hogy a XXI. század Európájában, csak azaz ország lesz sikeres, amelynek fiai igénylik a tudást, mindent megtesznek annak megszerzéséért s ennek a tudásnak a birtokában válnak a társadalmi fejlődés kezdeményezőivé és végrehajtóivá.

A TIT Pannon Egyesületének - mint Győr - Moson - Sopron megyében dolgozó civil szervezetnek - fontos feladata, hogy az elődök által meghatározottakra alapozva, megteremtse a tudás átadásának lehetőségét és körülményeit.

Teremtsen korszerű keretet ahhoz, hogy a megye tudós társadalma, értelmisége átadhassa ismereteit mindazoknak, akiket érint, akiket érdekel, de különösen a jövő nemzedékének, szolgálva ezzel a tudásalapú társadalom megteremtését.

Ezt a nemes célt szolgálta több évtizedes munkánk és szolgálja mai tevékenységünk, mindaz, amely - a modern technika segítségével - az elkövetkezőkben olvasható és látható.

Kívánom azt, hogy ezen oldalakon is "találkozzanak" azok akik a tudás alapú társadalom megteremtése érdekében hivatásuknál fogva tevékenykednek, azokkal akik ezt a tudást használni akarják.

Sarmaság László elnök
TIT PANNON EGYESÜLET

Jelentkezés tanfolyamra

Jelentkező neve
Jelentkező címe
Melyik tanfolyamra jelentkezik?
e-mail cime
Telefonszáma

MTT levél az iskolaigazgatóknak

A levél itt tekinthető meg.

Erdélyi tájakon

ÚJ! ISMERETTERJESZTŐ ELŐADÁSSOROZAT ERDÉLYI TÁJAKRÓL
"BARANGOLÁS TÜNDÉRORSZÁGBAN"

Az előadásaink időpontjai:

félév minden páratlan hét:
          HÉTFŐ    16.00 óra
         2017. október 2; 16; 30.
          2017. november 6; 20.
          2017 december 4.

Filozófiatörténeti és Irodalombölcseleti Szabadegyetem

2017. október 12. (csütörtök) 17.00 órakor kezdődik

a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Pannon Egyesülete székházában.

cím: Győr, Munkácsy út 6.

Kedves Érdeklődő! Kedves Hallgatónk!

A Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Pannon Egyesülete 2006-tól 2016-ig 10 éven át sikeresen szervezte a Filozófiatörténeti Szabadegyetem előadásait AZ EMBERI GONDOLKODÁS TÖRTÉNETÉRŐL.

A Szabadegyetem előadásain arra törekedtünk, hogy

a filozófiát, mint az emberi gondolkodás megnyilvánulását és fejlődését mutassuk be, kezdetben mint a vallástól elválaszthatatlan, majd az irodalommal, a művészetekkel és a szaktudományokkal összefüggően létező gondolkodásmódot.

A Szabadegyetemet 2017-től újra indítjuk megtartva a filozófiai-irodalmi korszakolást (a Kelet bölcselete, a görög filozófia, a középkor filozófiája, a reneszánsz, a felvilágosodás, a 19. század filozófia, a 20. század filozófiája.)

Előadásaink során egy-egy filozófiai-irodalmi korszak szellemiségét és a korszak gondolkodását meghatározó egy-egy filozófusát, íróját, költőjét mutatjuk be.

A Filozófiatörténeti és Irodalombölcseleti Szabadegyetem előadásaira szeretettel hívjuk és várjuk kedves régi és új hallgatóinkat.

Győr, 2017. március

Dr. Boros István                         Sarmaság László
filozófiatörténész                      festőművész

a Szabadegyetem előadója             a TIT Pannon Egyesülete elnöke